• Kursy Ratownika Wodnego MSW

Zapraszamy na szkolenia według nowego programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na zawodowe stopienie:

Młodszy Ratownik WOPR (podstawy ratownictwa).

Ratownik WOPR (uprawnienia międzynarodowe Ineternational Live Saving).

Ratownik Wodny (uprawnienia wg. Programu MSW).

Po ukończeniu szkolenia uzyskuje się uprawnienia do samodzielnej pracy na wszystkich obiektach: pływalniach, parkach wodnych oraz wszystkich kąpieliskach.

Przyjmujemy zapisy na kolejny kurs jeśli się chcesz zapisać wypełnij formularz zgłoszniowy:

Termin: Do ustalenia po zebraniu grupy min. 10 osób

Miejsce: AWF Kraków - Ośrodek AWF Znamirowice-Załęże http://www.osrodekawf.com

Organizator: Drużyna AWF Znamirowice – Załęże

Cena kursu: 850 zł.

Cena kursu obejmuje:

Zajęcia teoretyczne – 25 godzin.

Zajęcia na pływalni w Krakowie oraz zajęcia na wodach otwartych– 60 godzin.

Egzamin teoretyczny

Egzamin praktyczny

Wydanie dokumentów

Cena kursu nie obejmuje:

Zakwaterowanie z wyżywieniem 55 zł / doba* (cena dla studentów AWF jest inna- informacja priv) oraz możliwość korzystania ze sprzętu pływającego.

Dojazd na obóz oraz powrót odbywa się na koszt własny Korzystając ze środków komunikacji publicznej na obóz można dojechać busem z Nowego Sącza (przystanek obok Dworca Kolejowego) do miejscowości Tabaszowa. Wysiadać należy na przystanku „Tabaszowa Załęże” (końcowy przystanek) i następnie przejść ścieżkami przez las nad Jezioro Rożnowskie do Ośrodka AWF (ok. 2 km). Do obozu można dojechać prywatnym transportem (plan dojazdu zamieszczony jest na końcowych stronach informacji).

Rezerwacja

Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia: Obiekty AWF (osoby, które dokonały rezerwacji miejsc) *- godzina spotkania ustalana jest indywidualnie po zebraniu chętnych.

Po zmianie przepisów obowiązuje jedno szkolenie na zawodowy stopień – Ratownik Wodny, to znaczy „pięć w jednym”, nadające uprawnienia równoważne z wcześniejszymi:

Młodszy Ratownik WOPR

Ratownik WOPR

Ratownik Wodny Pływalni

Ratownik Wodny Śródlądowy i Morskich

Ratownik Wodny Morski

Szkolenie zgodne jest z Rozporządzeniem MSW (Dz. U. poz. 747 z 2012 roku) w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym, a uzyskana wiedza i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich spełniają wymogi ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. nr 208 poz.1240 z 2011 roku).Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Al. W. Korfantego 66/6, 40-161 Katowice, jako podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego na podstawie decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Uczestnicy powinni posiadać na kursie:

Aktualne badania lekarskie (potwierdzone zaświadczeniem bądź stosownym wpisem w dokumencie);

Aktualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia należy zabrać ze sobą na szkolenie);

Dowód osobisty.

2 zdjęcia legitymacyjne do identyfikatora.

Po zakończeniu szkolenia oraz pozytywnym zaliczeniu egzaminu teoretycznego i praktycznego otrzymuje się zaświadczenie o nadaniu stopnia Ratownik Wodny zgodnie ze wzorem zawartym w Rozporządzeniu (Dz. U. poz. 747 z 2012 roku).

Mapa dojazdu: